امروز: سه شنبه 7 بهمن 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران

تحقیق قواعد حقوق جزا در قوانین دوره عثمانی و تاثیر دین بر آنها

تحقیق قواعد حقوق جزا در قوانین دوره عثمانی و تاثیر دین بر آنهادسته: حقوق
بازدید: 22 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 26 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 28

فایل تحقیق قواعد حقوق جزا در قوانین دوره عثمانی و تأثیر دین بر آنها در 28 صفحه در قالب Word قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 7,150 تومان

خرید

توضیحات :

فایل تحقیق قواعد حقوق جزا در قوانین دوره عثمانی و تأثیر دین بر آنها در 28 صفحه در قالب Word قابل ویرایش.

یخشی از متن :

بسیاری از خلاءها و اشتباهات صورت گرفته در تحقیقات مربوط به حقوِ دوره عثمانی در زمینه حقوِ جزاست . زیرا پاره ای از محققان بیگانه و بومی كه از اصول كلی حقوِ جزای اسلام و شرایط و عناصر تعزیرات اطلاعات جامعی ندارند، احكام جزایی موجود در قوانین عثمانی را مغایر با حقوِ جزای اسلام می دانند. براساس ادعای آنان ، قوانین حقوِ جزای عثمانی ، احكام حقوِ جزای اسلام را تغییر داده اند.مثلاً در حقوِ جزای اسلام مجازات زنا رجم یا تازیانه است اما سلطان فاتح و دیگر سلاطین عثمانی به جای آن جریمه مالی گذاشته و حتی مجازات حدود را تغییر داده اند و احكام جدید مبتنی بر سیاست عدلیه (دادگستری ) بود نه سیاست دینی . ادعای مذكور سطحی و بی پایه است چرا كه :

اولاً صاحبان این گونه ادعاها، حقوِ جزای اسلام را به سه قسمت حدود، قصاص و تعزیرات تقسیم كرده اند، بدون اینكه متوجه این نكته شوند كه مجازات تعزیری به نظر اوالوالامر بستگی دارد. به همین دلیل است كه در حقوِ جزای عثمانی ، قانونگذار در مورد تعزیرات كاری جز تعیین صلاحیت در اعمال ، قانون محدود اقدام دیگری به عمل نیاورده است .

ثانیاً این ادعاها از منطق حقوقی بومی برخوردار نمی باشند. زیرا نظام حقوقی مذكور مجازات جرایم سنگینی چون قتل ، زنا و سرقت صرفاًجریه مالی قرار نداده است بلكه مجازات تعیین شده در موارد مذكور منشأ دینی دارد.

و...

قیمت فایل فقط 7,150 تومان

خرید

برچسب ها : فایل ورد قواعد حقوق جزا , تحقیق در مورد قواعد حقوق جز , تحقیق قواعد حقوق جزا , حقوق جزایی , دانلود تحقیق قواعد حقوق جزا , کار تحقیقی قواعد حقوق جزا , مقاله قواعد حقوق جزا , تحقیق قواعد حقوق جزا در قوانین دوره عثمانی و تاثیر دین بر آنها

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر